17 Kasım 2012

NTV Spor Mu Demiştiniz ?

 Tamam, biliyoruz. Özel bir televizyon kanalısınız en nihayetinde. Yani sizin gözünüzde televizyon izleyicisi vatandaş değil, tüketici. Dolayısıyla ekran karşısındaki kelle sayısıyla alakadarsınız ve yayın politikanızı da pek tabii ki bu pencereden şekillendiriyorsunuz. Söz konusu izleyiciler arasında da sporu salt futboldan ibaret zannedenler zaten ezici bir çoğunluğu oluşturuyor. O yüzden alın, tepe tepe kullanın futbolu. Zaten kullanıyorsunuz da. Buna bir itirazımız yok. Fakat biraz da gerçek sporseverlere saygı göstermek çok mu zor bir şey sizin için ey NTV Spor ? (Ya da NTV Futbol)

 Yayın hakları elinizde olmasına rağmen o sırada tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu ve merakla beklediği Roger Federer-Andy Murray maçını yayınlamıyor, bunun yerine kıytırık bir La Liga müsabakasını önümüze koymakta hiçbir bir beis görmüyorsunuz. Hadi onu da geçtim, 1,5 sene önce, tenis tarihinin en büyük rekabetine imza atmış Roger Federer ile Rafael Nadal arasındaki mücadeleyi en heyecanlı yerinde kesip yerine Bursaspor-Beşiktaş maçında çıkan olayları maçın kadrosunda dahi yer almayan birinin ağzından bizlere dinletmenize ne diyeceğiz ? Bu da mı gol değildi ?

 Peki bizi güzelim tenis maçları yerine "Dakika-Skor" gibi televizyonculuk harikası (!) bir programa mahkum ettiğiniz o şaka günler n'olacak sorması ayıp ? Sahi o programı yayınlama amacınız nedir ? Ben eğer sıkı bir futbol takipçisiysem ya yayıncı kuruluşa abone olurum ya da gider kahvehaneye, orada seyrederim maçımı. Ha bunları yapacak param da yoksa son çare olarak radyoya başvururum. Ama hiçbir şekilde gidip de bu saçma sapan, amaçsız programı seyretmem. Maçın oynandığı sırada üç adamın masa başında yaptığı futbol geyiği beni neden ilgilendirsin ki bir futbolsever olarak ? Önemli olan futbol maçı mı yoksa futbol geyiği mi ?

 Aslında bu eleştirilerin hepsi fuzuli. Zira koyunun olmadığı yerdeki Abdurrahman Çelebi misali şu anki durumunuz. Sizden önce eleştiri bombardımanına tutulması lazım gelen sözüm ona kamu televizyonunun sözüm ona spor kanalı, tüm hantallığı ve aymazlığıyla yayın yapmaya devam ediyor. Olansa zaten sayısı bir hayli kısıtlı olan gerçek sporseverlere oluyor. O sporsever ki ödediği tonlarca vergiye rağmen dandirik programlar uğruna zamanının büyük bir kısmını internette harıl harıl çalışan bir link aramakla geçiriyor. İşin trajikomik tarafı ise uğradığı hemen her sitede " Mahkeme kararıyla engellenmiştir. " yazısıyla karşılaşmak zorunda kalıyor !

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Bizim zaten hayatlarımızda 41 ve 80numaralı kanallar yoktur. Sizin de olmasın.