17 Şubat 2015

İstanbul Açık ve Federer Garabeti

  
 Ha gelmiyor ha gelecek derken bugün resmiyete kavuştu Federer'in İstanbul Açık'ta oynayacağı. Evvela tüm tenisseverlere hayırlı olsun. Spor tarihinin en büyük efsanelerinden birini dünya gözüyle izleyebilecek olmamız çok büyük bir şans. Ancak bugünkü resmi açıklamaya dek yaşananlar oldukça tuhaf ve üzerine bir şeyler yazmayı gerektirecek cinsten.

 Öncelikle Federer gibi bir isim bu turnuvaya niye katılır, anlamak gerçekten çok zor. Daha birkaç gün evvel menajeri Tony Godsick aracılığıyla ilerleyen yaşından ötürü artık her turnuvada oynayamayağı ve bunun için de Miami Masters'ı atladığı deklare edilen İsviçrelinin Madrid Masters'tan bir hafta evvel Madrid'de antrenmanda değil de İstanbul'da turnuvada olacak olması kendisi adına oldukça yaman bir çelişki. Üstelik profesyonelliğinden sual olunmayacak bir yıldızın önce turnuva programında İstanbul'a yer vermemesi, sonra da bir nevi kendini yalanlaması pek akıl kârı değil.

 Olayın Federer kısmı bir tarafa, organizasyonun sosyal medya ve iletişim yönetimi de bir hayli sorunlu göründü bu süreçte. Turnuvanın resmi Facebook sayfasında internet Türkçesi kullanılarak yapılan yerli yersiz açıklamalar tam bir fiyasko. Böylesine önemli organizasyonların çok daha profesyonelce ve ciddi bir şekilde yönetilmesi gerektiğini söylemeye lüzum var mıydı ?

 Tekrardan hayırlı, uğurlu olsun tüm tenisseverler adına bu önemli gelişme. Ben de herkes gibi tribündeki yerimi alacağım yaşayan efsaneyi canlı seyredebilmek için. Fakat umarım bir son dakika sürpriziyle daha karşılaşmayız da hevesler kursaklarda kalmaz.

Hiç yorum yok: