27 Aralık 2015

Bugün Ne Saçmalasam ?

  
 Oyunculuğu döneminde de şimdiki gibiydi Becker. Tenis oynadığı dönemdeki en büyük rakibi Stefan Edberg kendisinden 10 kat daha yakışıklı ve karizmatik olduğu halde basına en ufak bir malzeme dahi vermezken o, neredeyse her hafta bir başka skandalla gazetelerin manşetlerini süslüyordu. Bilhassa aşk hayatıyla magazin basınının devamlı gündemindeydi. Tenisi bıraktıktan sonra durulur gibi oldu. En azından Djokovic'in antrenörü olana kadar durum böyleydi. Şimdilerde ise manşetleri süslümeye kaldığı yerden devam ediyor ama bu kez özel hayatındaki skandallarla değil, her biri bir öncekine göre maksadını daha çok aşmakta olan sözleriyle.

 Son olarak Federer'in duygularını para yüzünden sakladığını buyurmuş Becker. Aslında bu, Federer'e yönelik ilk çıkışı değil. Daha evvel de Federer'in göründüğü gibi centilmen biri olmadığı minvalinde birtakım sözler sarf etmiş, Federer de gayet aklı başında, kendi klasına yakışan bir üslupla yanıtlamıştı bu sözleri. Ancak çocukluk idollerinden biri olduğunu söylediği Becker'in şu son saçmalığına nasıl bir karşılık verir, inanın ben de bilmiyorum. Madem duygularını saklayan daha çok para kazanıyor- ki Becker'in kurduğu cümleden bu anlaşılıyor.- o zaman kortta duygularını en çok açığa vuran isimlerden biri olan Sharapova neden dünyanın en çok kazanan kadın sporcusu ? Bu konudaki ulvi(!) görüşü nedir acaba Becker üstadın ?

 Her insanın farklı bir tarza sahip olduğunu nedense kabul edemiyor bazıları. Bu sorun sadece Becker'de değil, birçoklarında var. Kimisi duygularını içinde yaşamayı sever, kimisi de olduğu gibi dışa yansıtır. Bu kişilik meselesidir. Birilerini illa ki karakteri yüzünden eleştirecekseniz bunlarla değil, rakiplerine karşı olan davranışları ve fair-play kurallarına uyup uymamaları üzerinden eleştirin. Yoksa öbür türlüsü hakikatten komik oluyor.

2 yorum:

Halil Öztürk dedi ki...

Ellerine sağlık. Yazmaya devam.

Yunus Dilber dedi ki...

Teşekkür ederim. Sevgiler & saygılar... :)