7 Ekim 2013

Bir Gün Yine Bekleriz

  
 Sharapova, çekildiğini açıkladı İstanbul'daki WTA Şampiyonası'ndan.

 Karar, en başta biz hayranlarını çok üzdü elbette ama Masha'nın bu turnuvada yer alabilmek için çok büyük bir emek sarf ettiği gerçeğini de unutmamak lazım.

 Cincinnati Açık'tan bu yana omuz sakatlığıyla boğuşan ve sezonun ikinci yarısında neredeyse hiçbir turnuvada oynayamayan Sharapova'nın İstanbul'a gelse bile gruptan çıkma şansı zaten oldukça azdı. Zira o oyun yapısıyla kortta muvaffak olabilmek için belli bir ritmin yakalanması gerekiyor en başta.  Bu da ağustostan beri kortlardan uzakta kalan bir tenisçi için bir anda olacak bir iş değil hâliyle.

 O da tüm bunların farkındaydı tabii ki. Ancak yine de son ana kadar katılma ihtimalini kovaladı. Bu da kendi yapısıyla alakalı bir durum. Onun için oyun alamadan yenilmenin ya da ilk turda elenmenin bu noktada hiçbir öneminin olmadığını düşünüyorum. Çünkü hangi turnuvada oynuyorsa oynasın veya karşısındaki rakip kim olursa olsun onun esas meselesi, korta çıkıp elinden gelenin en iyisini yapmak oldu bu zamana kadar. Bu açıdan baktığımız zaman da aslında tenis seyircisine olan borcunu turun diğer birçok oyuncusuna nazaran fazlasıyla ödeyen bir isim konumundadır Maria Sharapova.

 Gelmemesi bir bakıma da iyi oldu işin aslı. Zira kuvvetle muhtemel bir erken veda, bizdeki televole kültürsüzlüğüne aynı iki yıl önce olduğu gibi yeniden malzeme olması anlamına gelebilirdi. O yüzden seks diyetleriyle, kedilerle, köpeklerle Sharapova'yı aynı metin içinde görüp histeri krizlerine girmektense böylesi biz hayranları açısından daha hayırlı oldu kanımca.

 En yakın zamanda iyileşip en çok yakıştığı yere geri döner umarım. Bundan gayrısının pek bir önemi yok benim gözümde ama yeter ki biz onu izleyebilelim. Onun dışında yenerse sevinir, yenilirse üzülürüz elbette.

Hiç yorum yok: